Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 273 0

İnstagram Anasayfadaki IGTV Butonunu Kaldırıyor mu?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram, IGTV’den beklediğini bulamadığından dolayı, yapılan açıklamaya göre IGTV butonunu ana sayfadan kaldırılacak.

Facebook yetkiliside IGTV butonunun kaldırılacağını doğruladı.

 

Instagram 2018 yılında IGTV‘yi hayatımıza sokmuştu. Artan akıllı telefon satışları ile çekilen videoların dikey olması sebebiyle yeni nesil video paylaşım platformu olacağı düşünülen IGTV beklenilen etkiyi yaratmadı.

En büyük rakibi diyebileceğimiz TikTok  ise Haziran 2018’den bu yana ABD’de 80,5 milyon indirme gerçekleştirirken IGTV ise 1,1 milyonda kaldı. Bu zayıflık karşısında IGTV için bir takım yenilikler gerekli görüldü.

Gelen yenilik ile yatay videoyuda desteklemeye başlayan IGTV, ardından Instagram’ın ana uygulamasında da yer edindi. Ancak bu da uygulamanın Instagram üzerinden kullanılmasına yol açtı. Bu da uygulamanın indirilme ve kullanımında büyük bir düşüşe neden oldu.

TechCrunch tarafından yapılan habere göre bir Facebook yetkilisi Instagram üzerinde yer alan IGTV butonunun kaldırılacağını doğruladı. Sebep olarak ise bu butonun kullanımının çok az seviyelerde olmasına dikkat çekti.

Günün sonunda istatistikler incelendiğinde kullanıcıların büyük çoğunluğunun IGTV’yi Instagram üzerindeki 1 dakikadan uzun videoları keşfet sekmesinde izlemek için kullandığı ortaya çıkmış.

IGTV’nin geleceği hakkında ise henüz net bir açıklama bulunmuyor.

The following two tabs change content below.
21 Yaşında Selçuk Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum. Android, Premiere, Photoshop çalışmaları yapıyorum aynı zamanda 64Byte.net sitesinin kurucularından birisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir