Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 323 0

League of Legends 10.2 Yama Notları İşte Tüm Yenilikler

Milyonlarca oyuncusu bulunan  League of Legends’a bu hafta gelen güncelleme ile bazı şampiyonlar güçlendirilirken bazı şampiyonlar zayıflatıldı. Bu yazıda League of Legends’in yeni gelen 10.2 yamasını anlatacağız.

League of Legends, günümüzde milyonlarca  aktif oyuncuya sahip olan bir oyun. 2009 yılında çıkartılan oyun her yıl yeni ülkeler ve Dünya çapında (Worlds 2019) turnuvaları gibi her  yıl yenisini düzenliyor. Oyunun bu kadar tutulmasının en önemli nedenlerinden biri de LoL(League of Legends) ücretsiz olmasıdır. Oyun gelirini RP(Riot Puan) satarak kazanmaktadır. RP ile Kostüm, Şampiyon vb gibi oyun içi etkenleri alabilirsiniz. Oyunun bu kadar sevilmesinin diğer bir nedeni ise Pay to Win mantığından uzak olmasıdır. LoL para ile satın aldığınız hiç bir şeyin oyunun içinde sizi avantajlı hale getirmesine izin vermez.
LoL( League of Legends) Riot Games’in oyunudur. Riot Games ise Tencent Games Tarafından satın alınmıştır.

İşte League of Legends 10.2 Yama Notları

 

   Önemli Hata Düzeltmeleri:

  • Hedef aynı anda hem kapana bastığında hem de ağa yakalandığında, Caitlyn artık rakibin yanındayken saldırı hareketi yaparak ilave Tam Kafadan atışı gerçekleştiremiyor.
  • Caitlyn kitle kontrolü altındayken artık saldırı hareketi kullanarak kapana basmış veya ağa yakalanmış hedeflere saldıramıyor.
  • Lux’ın E – Işık Patlaması yeteneği artık menzilinin dışındaki bölgeleri de açığa çıkarmıyor.
  • Q – Kemik Zıpkın yeteneğini kullanmak artık Pyke’ın hareket etmesini birkaç saniyeliğine engellemiyor.

 

League of Legends Şampiyonlara Gelen İyileştirmeler:

Ziggs

Ziggs’in Q yeteneğinin hasarı 75/120/165/210/255’ten 85/130/175/220/265’e çıkarıldı W yeteneğinin ise rakipleri geri savurma mesafesi 400’den 500’e çıkarıldı. Ziggs’in E yeteneği Sihirmayın Tarlası’nın yavaşlatması %20/25/30/35/40’tan %30/35/40/45/50’e yükseltildi.

 

Sona

Sona, diğer destek şampiyonlarının biraz gerisinde kalmaya başlamıştı. Bu nedenle Riot bu yamada Sona’yı güçlendiriyor. Sona’nın takım arkadaşlarını ve kendisini hızlandırmasına yarayan E yeteneği Sürat Şarkısı’nın Sona’ya sağladığı hareket hızı artık %25’e sabitlenmiş durumda.

 

Lulu

Geçtiğimiz 10.1 yamasında da güçlendirme alan Lulu bu yamada bir daha güçlendirildi. Lulu’nun taban zırh değeri 29’a, saldırı gücü ise 47’ye yuvarlandı. E yeteneği ‘Yetiş, Pix!’ bekleme süresi 10 saniyeden 8 saniyeye düşürüldü.

 

Jinx

Jinx’in Ay Çok Heyecanlı! pasifi’nin sağladığı hareket hızına bu yamada güçlendirme geliyor. Artık Jinx’in hasar verdiği rakip şampiyonlar, kuleler, inhibitörler veya destansı canavarlar 3 saniye içinde takımı tarafından katledilir, yıkılır veya kesilirse Jinx ilave hareket hızı kazanıyor.

 

Karma

Jinx’in Ay Çok Heyecanlı! pasifi’nin sağladığı hareket hızına bu yamada güçlendirme geliyor. Artık Jinx’in hasar verdiği rakip şampiyonlar, kuleler, inhibitörler veya destansı canavarlar 3 saniye içinde takımı tarafından katledilir, yıkılır veya kesilirse Jinx ilave hareket hızı kazanıyor.

 

League of Legends Şampiyonlara Gelen Zayıflatmalar:

Aphelios

Aphelios, beklenildiği gibi çıkmasından sonra gelen ilk yamada zayıflatma aldı. Bu yamada da Aphelios’un Calibrum yeteneğinin saldırı işaret hasarı 15’e düşürülüyor ve bekleme süresi arttırılıyor. Crescendum’un ve Severum’un hasarı ise bir hayli azaltıldı. Artık Aphelios o kadar kolay güçlenemiyor.

 

Nautilus

Yüksek ELO’da ve profesyonel arenada fazlasıyla tercih edilen Okyanus bekçisi Nautilus, kontralaması oldukça zor bir şampiyon. Bu nedenle Nautilus’un Q yeteneği Demir At’ın taban hasarı 80/130/180/230/280 yerine artık 70/115/160/205/250 şeklinde azalarak yükseliyor.

 

Qiyana

Qiyana, profesyonel arenada esnekliği dolayısıyla fazlasıyla tercih edilen bir şampiyon. Bu sebeple Qiyana’nın W yeteneği Diyarın Hakimi’nin pasif saldırı hızı %20 sabitlikten %5/10/15/20/25 şeklinde yükselen bir biçime gidicek.

 

The following two tabs change content below.
22 Yaşındayım Selçuk Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum. Android,Photoshop,C#,MC Offfice programlarına hakimim. Sosyal Medya Hesapları Yönetiyorum, 64Byte.net sitesinin kurucularından birisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir