Reklam Alanı
Reklam Alanı
Film 193 0

Netflix, Yeni Anime Filmlerinin Yayın Haklarını Satın Aldı

Dijital film platformu Netflix, Ünlü Japon film stüdyosu Studio Ghibli’den 21 Adet uzun metrajlı animasyon filmlerinin yayın haklarını satın aldı, Netflix, söz konusu animasyon filmlerini gelecek aydan itibaren kütüphanesine ekleyeceğini duyurdu.

Son dönemde bir çok abonesini rakiplerine kaptıran Netflix, kütüphanesine yeni yapımlar eklemeye başladı. Her yıl orijinal programlamaya milyonlarca dolar harcayan şirket, gelirinin önemli bir kısmını film lisanslarına ayırıyor.

Netflix‘in yaptığı açıklamaya göre, Japon film stüdyosu Studio Ghibli’ye ait 21 uzun metrajlı filmin gelecek aydan sonra kütüphaneye ekleneceği söylendi. Netflix‘in yayın haklarını satın aldığı filmler ise, Asya, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika kıtasında yayınlanacak. Şirket bu filmlere 28 dilde altyazı ve 20 dilde dublaj yapılacağını belirtti.

Söz konusu tarih itibari ile yayın devi platformda, tam anlamıyla anime rügarları esecek gibi. Miyazaki filmlerinin büyük bir kısmıda Netflix’e eklenecek. Ancak bu lisansların Netflix Türkiye‘de geçerli olup olmadığı konusunda bir bilgi yok. Ne yazık ki Netflix’in içerik kütüphanesi ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor.

Netflix’e gelecek Studio Ghibli animasyonları:

The following two tabs change content below.
21 Yaşında Selçuk Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum. Android, Premiere, Photoshop çalışmaları yapıyorum aynı zamanda 64Byte.net sitesinin kurucularından birisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir