Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 459 0

Sony PlayStation 5’in Merak Edilen Özellikleri

Sony‘nin yeni çıkacak olan oyun konsolu PlayStation 5 hakkında çoğu detay hala gizliliğini koruyor. Oyuncuların en çok merak ettiği özellik ise PlayStation 5‘in depolama özelliği.

Sony, PlayStation  5 ile alakalı yaptığı açıklamalarda PlayStation 5‘in teknik özelliklerini açıklamak istemedikleri düşünülüyor. PlayStation 5 depolama alanını da müşterilerine şimdilik açıklamıyor. Bizler PlayStation 5‘in depolama alanını sadece tahmin edebiliyoruz.

Sony PlayStation 5‘de Harddisk yerine SSD(Solid State Disk) kullanacak. Bu sayede sistemin daha hızlı çalışmasına oyunları daha hızlı daha güzel oynamamızı sağlayacak, aynı zamanda SSD kullanımı bize depolama alanı ile ilgili tahminlerde bulunmamıza yardımcı oldu. PlayStation 4 ilk piyasa çıktığı zamanlarda iki farkı versiyon olarak çıktı 500 GB  ve 1TB depolama alanına sahip olarak çıktı.

Daha sonra piyasaya sürülen PlayStation 4 Pro ise 1TB‘lık depolama alanı ile piyasa çıktı. PlayStation 4 Pro 2TB‘a kadar depolama alanını destekliyordu. Sony ya 500 GB’lık bir cihaz için yer açıyor ya da artık sadece TB ile ölçülen depolama alanları kullanmayı amaçlıyorlar.
Oyunların depolama alanları gün geçtikçe katlanarak büyüyor, güzel diyebileceğimiz oyunların ortalama 100 GB gibi alanları dolduracağını hesaba katarsak,  Sony,  PlayStation 5 için  en az 1TB‘lik bir depolama alanı koyacak diyebiliriz.

The following two tabs change content below.
22 Yaşındayım Selçuk Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum. Android,Photoshop,C#,MC Offfice programlarına hakimim. Sosyal Medya Hesapları Yönetiyorum, 64Byte.net sitesinin kurucularından birisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir